Fusien Bijl de Vroe (55) is benoemd tot directeur van de Vereniging Rembrandt
15-04-2011 - Op de Algemene Ledenvergadering van 9 oktober 2010 zijn de hoofdlijnen van de nieuwe strategie gepresenteerd en goedgekeurd.
In de afgelopen maanden is hard gewerkt om vanuit de strategie een plan van aanpak te distilleren. Gezien de huidige onrust in het culturele veld komt dit plan van aanpak niets te vroeg. Het uitgangspunt van de Vereniging Rembrandt is dan ook actueler dan ooit: de betrokkenheid van de particulier bij het Nederlands openbaar kunstbezit.
Het plan van aanpak zal in hoofdlijnen bestaan uit het verbreden en vergroten van de betrokkenheid van de leden, het faciliteren van een directere, (inter)actieve communicatie met die leden èn met de spelers in het culturele veld en als laatste het meer dan voorheen activeren van het particulier initiatief.
Sleutelwoord is ‘communicatie': het is van belang de leden te kennen, te weten welk verzamelgebied hun voorkeur heeft, groepen gelijkgestemde leden te verzamelen in een eigen cirkel zodat zij richting kunnen geven aan hun bijdrage. Zeker zo belangrijk is dat de stem van deze betrokken leden van de Vereniging Rembrandt gehoord wordt en inspireert.
Om deze taken te kunnen vervullen zal het bureau van de vereniging worden versterkt.
De huidige directeur Huub Blankenberg, die sinds 2003 als directeur leiding gegeven heeft, heeft aangegeven dat het nieuwe plan van aanpak gebaat is bij een directeur met een hierbij passend profiel. Daarom heeft hij voorgesteld dat Fusien Bijl de Vroe aan de nieuw ingerichte organisatie leiding gaat geven. Zij is sinds 2000 in dienst van de vereniging Rembrandt en gezien haar kennis en vaardigheden de hiervoor aangewezen persoon.
Huub Blankenberg blijft als secretaris/plaatsvervangend directeur in dienst van de Vereniging Rembrandt.
< Terug naar boven
|