Unnamed2
Persberichten 29 september 2018

Feestelijke opening Als kunst je lief is

Vandaag opende Ingrid van Engelshoven, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, onze tentoonstelling Als kunst je lief is.

Zij benadrukte het belang van kunst voor de maatschappij: 'Kunst heeft naast betekenis voor het individu, ook maatschappelijke waarde. Door nieuwe aankopen blijft de Collectie Nederland actueel en aansprekend, voor bestaande én hopelijk ook voor al die nieuwe doelgroepen zoals jongeren of mensen met andere culturele achtergrond.' Lees haar volledige speech hier.

Samensteller Peter Hecht vertelde: 'De tentoonstelling is niet chronologisch, niet thematisch, niet gekozen uit het laatste nieuws en ook niet uit het bezit van één enkele verzamelaar. Wat te zien is, is een keuze uit tien jaar aankopen voor het Nederlands openbaar kunstbezit. Een stuk of tachtig mooie en interessante dingen bij elkaar.'

Vanaf zondag 30 september is iedereen van harte welkom! Voor openingstijden en tickets, klik hier.

Minister
Leeuw Van Rembrandt Detail
Rembrandtjaar 2019

39 Rembrandts in Nederland, met dank aan onze leden.

Meer informatie