Newman Cathedra
Persberichten 29 April 2020

Extra steun van Vereniging Rembrandt

De Vereniging Rembrandt stelt € 150.000 beschikbaar waarmee musea een presentatie rond één of meer kunstwerken uit hun collectie kunnen voorbereiden voor de heropening.

De Vereniging Rembrandt, vooral bekend vanwege haar steun bij aankopen voor het Nederlands openbaar kunstbezit, wil musea ook in deze moeilijke tijd een hart onder de riem steken. Daarom biedt zij de kunstmusea nu de mogelijkheid om met een financiële tegemoetkoming van maximaal € 10.000 een presentatie in te richten rond één of meer werken uit de eigen verzameling.

'Met dit initiatief hopen wij musea nieuwe energie te geven ter voorbereiding op het moment dat ze weer open mogen. Zo kunnen zij dan nog eens benadrukken hoe interessant, rijk en verrassend hun vaste collecties zijn', aldus Fusien Bijl de Vroe (directeur Vereniging Rembrandt). Voor dit project is vooralsnog een bedrag van € 150.000 gereserveerd. Bij toekenning zal rekening worden gehouden met een verdeling tussen grote en kleine musea en een spreiding door heel Nederland.

In deze uitzonderlijke tijd waarin museumbezoek niet mogelijk is, wachten liefhebbers met ongeduld op het weerzien met de vaste collecties van de musea. Dit blijkt ook uit de vele ontroerende inzendingen die de Vereniging Rembrandt de afgelopen weken ontving naar aanleiding van haar campagnes ‘Mijn favoriet’ en ‘Kunst die je bijblijft’, te zien op verenigingrembrandt.nl. Het steeds weer kunnen terugkeren naar dat ene kunstwerk dat ooit zo’n indruk maakte, blijkt voor velen van grote betekenis.


Over Vereniging Rembrandt

De Vereniging Rembrandt zet zich in voor de bescherming en verrijking van de Collectie Nederland. Zodat wij en generaties na ons kunnen genieten van kunst die fascineert en inspireert. Dit kan zij doen dankzij haar ruim 16.000 leden, www.verenigingrembrandt.nl

Voor meer informatie:

Hilbert Lootsma
[email protected]

(070) 427 17 20

Newman Cathedra
Bezoekers van Stedelijk Museum Amsterdam voor het werk Cathedra van Barnett Newman, een aankoop die mede mogelijk is gemaakt met steun van de Vereniging Rembrandt in 1975
Ophangen Van Doesburg Zonderlogo Bijgesneden En Verkleind

Verzamel je mee?

Als lid van de Vereniging Rembrandt deel je in het plezier van mee verzamelen. Met de Rembrandtkaart heb je bovendien vrije toegang tot 125+ musea. Lid ben je al vanaf 75 euro (28 euro tot 28 jaar).

Verder lezen