Image001
Vereniging 19 november 2018

BNR Nieuwsradio en de Vereniging Rembrandt presenteren: 'Eenmaal, andermaal...'

De podcastserie Eenmaal, andermaal... vertelt spannende verhalen van unieke kunstwerken in collecties van Nederlandse musea. In elke aflevering staat één kunstwerk centraal. Waar zit de waarde? Welke omzwervingen heeft het werk gemaakt? En welke toeren moesten worden uitgehaald door het museum om het kunstwerk te verwerven? Maker Gerard Oonk neemt luisteraars mee naar verschillende periodes, kunststromingen, collecties, veilingen en musea.

De Vereniging Rembrandt wil de spannende verhalen graag met iedereen delen. Fusien Bijl de Vroe, directeur van de Vereniging Rembrandt: 'Het bijschrift van een kunstwerk is eigenlijk een roman. Een kunstwerk heeft een hele reis afgelegd voordat het in een museum aan de muur hangt. Vaak is dat verhaal net zo interessant als het kunstwerk zelf. In deze podcast hoor je beide verhalen. Na twintig minuten heb je een interessant verhaal voor bij de borrel of een leuke anekdote voor in het museum.'

Waargebeurde podcastsprookjes over kunst
Hoofdredacteur Sjors Fröhlich van BNR Nieuwsradio: 'Dit is precies waar de podcast voor bedoeld is: mooie verhalen die je kunt beluisteren op een moment dat het jou uitkomt. Ik vind het geweldig dat de Vereniging Rembrandt de schatkamer met anekdotes voor ons heeft geopend. Ik heb ademloos naar de verhalen geluisterd.'

De eerste drie van de twaalf afleveringen zijn kosteloos te beluisteren via de BNR app en de website van BNR. Ook is 'Eenmaal, andermaal' beschikbaar via iTunes en Spotify.
Lees hier meer over de podcastserie en bekijk de afleveringen.