National Gallery in oorlogstijd
26 maart 2020

Juist nu doet kunst ertoe

‘Als de kunst weg is, blijkt pas wat zij betekent’, zo luidt de titel van het artikel dat Peter Hecht – bestuurslid en fellow van de Vereniging Rembrandt – schreef voor het laatste nummer van het Bulletin.
Serie over weerzien met kunst

Peter vertelt in dit artikel over de Londense National Gallery tijdens de Tweede Wereldoorlog, waar de bezoekers gevraagd werd welke topstukken zij het liefst zouden willen zien. Het werk met de meeste stemmen werd tijdelijk teruggehaald uit de veilige opslag in Wales en bracht in het verder lege museum schoonheid in een tijd waarin die hard nodig was. Dat is tijdens deze coronacrisis niet anders. In de komende periode publiceren wij daarom een serie wekelijkse columns waarin kunst- en cultuurkenners vertellen over het kunstwerk dat zij het liefst weer zouden willen zien.

Weten wanneer de eerste column online staat? Meld u dan hier aan voor onze nieuwsbrief.

Laatste nieuws

Apollo detail toorts
Laurens blog
7 mei 2024 Laurens Meerman

Apollo