Ab22452 001
Kunst 5 april 2019

Werk aan de wieg

Museum De Lakenhal heeft een bijdrage ontvangen uit het BankGiro Loterij Restauratiefonds van de Vereniging Rembrandt. Deze schenking stelt het museum in staat een wieg uit 1924 van architect Cornelis van der Wilk te laten restaureren. De restauratie is inmiddels in volle gang.


Daarmee is Museum De Lakenhal het tweede museum dat een restauratie kan laten uitvoeren dankzij het in 2018 opgerichte BankGiro Loterij Restauratiefonds. De wieg is in 1925 getoond op de Wereldtentoonstelling, en daarna ruim tachtig jaar in het bezit geweest van de familie van de architect. Na de behandeling zal het meubel een plaats krijgen in de presentatie rond De Stijl in de nieuwe collectie-opstelling van Museum De Lakenhal.

(Foto: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed/Margareta Svensson)