Speelgoedmuseum Deventer
Vereniging 7 mei 2019

Op de bres voor Speelgoedmuseum Deventer

Om de alsmaar oplopende kosten voor een nieuw filmtheater te kunnen dragen, heeft de Deventer wethouder van cultuur voorgesteld het bijna honderd jaar oude speelgoedmuseum te sluiten. Fusien Bijl de Vroe, directeur van de Vereniging Rembrandt, roept de gemeenteraad op haar rug recht te houden.

Het Speelgoedmuseum Deventer heeft een bijzondere collectie historisch speelgoed die al sinds 1932 onafgebroken wordt getoond aan de Brink. In een open brief aan de NRC schrijft Fusien Bijl de Vroe dat het museum de potentie heeft een nationale attractie te worden, maar dan moet de gemeenteraad wel begrijpen dat het Deventer erfgoed het beste visitekaartje is van die mooie stad.

Lees de ingezonden brief van Fusien Bijl de Vroe hier.

Foto: Berry Stokvis/HH