2018 Bart Van Der Leck Compositie 1917 1918
Kunst 15 april 2019

Vroeg werk De Stijl voor Singer Laren

Singer Laren heeft de hand weten te leggen op een abstract schilderij van Bart van der Leck (1876-1958). De in Blaricum werkzame Van der Leck was met Theo van Doesburg en Piet Mondriaan een van de pioniers van De Stijl.

Het nu verworven schilderij is Van der Lecks eerste volledig abstracte werk uit de beginjaren van De Stijl. Deze belangrijke aanwinst stelt Singer Laren in staat het verhaal van het ontstaan van het Nederlands modernisme en de rol van de kunstenaarskolonie Laren-Blaricum daarin beter te vertellen. Voor de aankoop van Compositie 1917-18 kreeg het museum steun van de Vereniging Rembrandt, mede dankzij haar Fonds voor 20ste-eeuwse Nederlandse schilderkunst en het Innorosa Fonds.

Voor meer informatie klik hier.

Bart Met Jan Rudolp

Laatste nieuws

Leeuw Van Rembrandt Detail
Rembrandtjaar 2019

39 Rembrandts in Nederland, met dank aan onze leden.

Meer informatie